Alexela Oil

Aus kütus

Alexelast saad ausat kütust!

1.aprillil 2011 jõustub seadusemuudatus, millega kehtestatakse kütusemüüjatele kohustusliku käibemaksu tagatis. Alexela Oil tunnustab Riigikogu tehtud otsust asuda täiendavalt reguleerima kütuste jae-ja hulgimüügiturgu, et lõpetada maksupetturitena tegutsevate teatud kütuseärimeeste senine kontrollimatu tegevus. AS Alexela Oil juhatuse esimehe Ain Kuusiku sõnul on Riigikogu otsuse puhul eriti oluline 1 miljoni euro suuruse nõude kehtestamine aktsiisilaost vabasse ringlusesse käitlejate suhtes. Tagatise määramise tõttu hind Alexela tanklates ei tõuse. Selgituse, kuidas moodustub kütuse hind, leiad allpoolt.

Samuti ei ole Kuusik nõus väitega, et tagatis on mõeldud väikeste tanklate väljasuretamiseks. „Igasugune aus konkurents turul on tervitatav,“ sõnas Kuusik. Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul saavad ausalt makse tasunud väiketanklad tagatise määramisel soodustust.

Maksud makstud

Alexela Oil otsustas ühineda kampaaniaga „Aus kütus“. Alates märtsi algusest on kõikides Alexela tanklates olemas kleebised, mis kinnitavad tarbijale, et Alexela on ajanud ja ajab ka tulevikus ausat äri ning tasub riigile kõik maksud. Tarbijana võid kindel olla, et ostad kütust ettevõtte käest, kes täidab oma kohustusi riigi ja ühiskonna ees.

Alexela tarnijad

Alexela jaoks on oluline kütuste ja teenuste kvaliteet ja need kriteeriumid on väga olulised ka tarnijate valikul. Alexela Oilis müüdavad kütused vastavad Eesti Vabariigi ja EU standarditele ja need on tarnitud Euroopa tunnustatud rafineerimistehastest.

Kütuse hind

Tarbijate jaoks on siiani sageli arusaamatu, millest koosneb kütuse hind. Alexela kütuste hind koosneb järgmistest teguritest:

  • Bensiini ja diislikütuse hind maailmaturul. Siin määrab hinna nõudluse ja pakkumise vahekord. Maailmaturu hind bensiinile ja diislikütusele on igapäevases muutuses. Alexela ostab kütused Platt’s European Marketscani noteeringute alusel.
  • USD ja euro kurss;
  • Riiklikud ja kohalikud maksud;
  • Konkurents kohalikul kütuseturul.

Proportsionaalselt saab kütuse hinna jagada alljärgnevalt: 45% on kütuse omahind (seda ei mõjuta kütuse jaemüüja), 50% moodustavad maksud (käibemaks, aktsiisimaks, vedelkütuse varumaks) ja keskmiselt 5% jaemüüja juurdehindlus.