Uudised

Alexela kliendid saavad nüüd lisaks Lätile tankida soodsalt ka Leedus

Alexela pakub tänasest oma klientidele tankimisvõimalust ka Leedus, mis on heaks täienduseks detsembri alguses kehtima hakanud võimalusele täita kütusepaagid soodsamalt Eesti lõunapiiri taga Lätis.

Leedus saavad Alexela era-ja ärikliendid soodsamalt tankida Viada ja Lukoili nime kandvates tanklates, mida on kokku 210. Lätis on Alexela partneriks Virši-A ja Lukoil vastavalt 56 ja 70 tanklaga. Kogu Baltikumi peale kokku suurenes Alexela kütusekaardiga tankimisvõimaluste arv seniselt 78 tanklalt 414 tanklani. Ärikliendid saavad Alexela Leedu ja Läti partnerite juures tankida mugavalt, kasutades Alexela Maksekaarti. Eraklientidele kehtivad teistes Balti riikides Alexela Sooduskaardiga tankides tavapärased kütuse erakliendisoodustused. Täpsem info tanklate, kaartide ja soodustuste kohta on üleval Alexela Oili kodulehel www.alexelaoil.ee

Alexela Oil juhatuse esimehe Ain Kuusiku sõnul hakkas Alexela kohe peale Valitsuse aktsiisitõuse otsima võimalusi, kuidas naaberriikidesse kaotatud autojuhte paremini teenindada. „Pärast aktsiisitõuse on näiteks transpordiettevõtted massiliselt loobunud Eestis tankimisest. Me ei saanud seda käed rüpes pealt vaadata – koostöös Läti ja Leedu partneritega pakume Eesti ettevõtetele võimalust arveldada ka neis riikides Alexela kaartidega. Lisaks pakume äriklientidele kohest käibemaksu tagastuse võimalust, mis teeb välisriigis tankimise kliendi jaoks eriti mugavaks,“ sõnas Ain Kuusik ning lisas: „samuti on meile oluline, et saaksime teenindada ka oma erakliente, kes tahes-tahtmata reageerivad turusituatsioonile ning tangivad võimaluse korral teistes Balti riikides, et kütusekuludelt kokku hoida.“

Ain Kuusiku sõnul loodavad kütusemüüjad, et riik vaatab oma senise aktsiisipoliitika üle. „Kui aktsiisitõusude tulemus on eelmistest perioodidest madalamad laekumised, oleks ma kiire uute otsuste osas. Tänaseid kütusehindu arvestades võidab pikamaa-auto ühe paagitäie Lätis tankimisega umbes 120 eurot ning Leedus 220 eurot. Keskmise suurusega transpordiettevõtte jaoks tähendab see aastas kokkuhoidu isegi üle 200 tuhande euro,“ sõnas Kuusik.

Alexela Oil AS kuulub Alexela Group kontserni ning on aus eestimaine tanklakett. Ettevõtte 78-st tanklast omab tanklakauplusi 24. Vanima eestimaise tanklaketina (aastast 1993) ollakse tööandjaks enam kui 150 inimesele üle Eesti. Alexela tanklad kannavad märki „AUS KÜTUS“, mis kinnitab, et Alexela tasub riigile kõik maksud, täites nii oma kohustusi Eesti ühiskonna ees.

 

Erakliendikaardi täpsem info siin

Ärikliendikaardi täpsem info siin