Uudised

Alexela rajab koostöös Go Busiga Tartusse CNG gaasitankla

Alates 2019. aasta juulist Tartu linnaliine sõitma hakkav Go Bus saab koostöös Alexelaga Tartusse Ringtee bussiparki gaasibussidele mõeldud spetsiaalse aeglase tankimise tankla, mis hakkab teenindama kõiki vedudeks mõeldud 64 uut gaasibussi.

“Otsustasime gaasitankla rajamisel pöörduda Alexela poole, kuna meie mõtted keskkonnasõbralikust linnatranspordist langesid hästi kokku ning Alexela on end tõestanud kindla lepingupartnerina, kellega on julge tunne kümneaastasele veoperioodile koos vastu minna,” ütles Go Busi juhatuse esimees Andrei Mändla. “Oleme kindlad, et Alexelaga on koostöö kindel, sujuv ja mõlemale poolele kasulik.”

Rajatav gaasitankla hakkab olema CNG surugaasi niinimetatud aeglase tankimise tankla, kus on ka kiirtankimise võimalus. Tulevikus lisandub alternatiivse kütusena veel biometaan.

Alexela Oili juhatuse esimehe Maria Helblingi sõnul on Alexela alati vaadanud sammukese ettepoole ja kaasa läinud innovaatiliste arengutega keskkonnasõbralikumate kütuste pakkumisel. “CNG surugaasi üks peamised eelised  on märkimisväärselt väiksem õhusaaste võrreldes diislikütusega ja õhuheitmete vähendamine peaks olema meie kõigi südameasi. On hästi tore, et meil on selline progressiivne koostööpartner nagu Go Bus, kes meiega samas suunas kaasa mõtleb. Tartusse rajatav gaasibusside tankla pole Alexela jaoks esimene - CNG surugaasi saab tankida hetkel kahes, 2018. aasta lõpuks juba neljas tanklas, edaspidi see võrk laieneb veelgi,” selgitas Maria Helbling.

Tartlasi hakkavad linnaga sõlmitud lepingu kohaselt teenindama uhiuued ja mugavad Scania gaasibussid. “64 bussi korraga tankimine väiksemates tanklates on logistiliselt keerukas, kuna tankimine võtab oluliselt kauem aega kui näiteks bensiini või diisli paaki valamine. Uues tanklas hakkab olema piisavalt tankimiskohti ning bussid pannakse tankima igal ööl,” selgitas Andrei Mändla. “Ühe tankimisega saavad nad terve päeva mööda linna ringi sõita.”

Tartusse rajatava Alexela gaasitankla põhieesmärk on hakata teenindama uusi Go Bus gaasibusse. Siiski on uus CNG gaasitankla planeeritud tegutsema avaliku tanklana, pakkudes puhtama kütuse tankimise võimalust kõigile Tartu piirkonna veoettevõtetele ja ka eraisikutele.