Uudised

MeieMaa: Mõntu sadamas avati Alexela tankla

5. Jaanuari hommikust alates saab Mõntu sadamas Saaremaa valla ja kütusefirma Alexela koostööna valminud automaattanklast tankida nii bensiini 95 kui ka diislikütust.

Saaremaa vallavolikogu liikme ja ettevõtja Mihkel Undresti sõnul on tanklast Sõrves räägitud juba kümmekond või enamgi aastat. Kütusefirma Alexela kasuks otsustati, kuna too on ka varem väikesaartel ja sadamates tanklaid teinud.
“Seni paiknes Sõrvele lähim bensiinijaam Kuressaare linna piiril Tuulte Roosis,” nentis Undrest.

Tankla asukohaks valiti Mõntu sadam, kuna see jääb tiheda liiklusega Sõrve maantee äärde, mida mööda kulgeb marsruut Säärele ja mida kasutavad turistid. Seal on olemas ka ööpäevaringne valve ning kommunikatsioonid.
“Sinna ehitada, kuhu see kunagi oli planeeritud, on palju lihtsam. Näiteks Iidele tankla tegemine oleks palju kallimaks läinud,” arutles Undrest.

Tanklat taheti juba aastaid tagasi Mõntule ehitada, kuid see jäi külmhoone rajaja pankroti tõttu pooleli. 

Eile avatud tankla rajas Saaremaa vald, osaliselt investeeris ka Alexela, kes tegutseb nüüd Mõntul opereerimislepinguga. Torgu vald võttis Mõntu sadamasse tankla tegemiseks 190 000 eurot laenu ja pidi selleks luba küsima Saaremaa kõikidelt ühinevatelt omavalitsustelt.

Esimesena tankisid eile hommikul Mõntu sadamas Villi Pihl, kes võttis sealt bensiini 95, ja Mihkel Undrest, kes proovis diislikütust. Tanklas on üks kahepoolne tankur.

Alexelal on Saare maakonnas kokku viis tanklat. Tanklad asuvad Muhus Liival, Orissaares, Kuressaares Tuulte Roos ning sadamatanklad Muhu Lõunaranna sadamas ja Soela sadamas.

AS Alexela Oil tegevjuhi Ain Kuusiku sõnul lähiajal Alexelal Saaremaale uute tanklate rajamist plaanis ei ole, küll aga mõtleb kütusefirma tõsiselt, kuidas arendada paremat tanklakaubandust.

 

Ahto Jakson, Meie Maa ajakirjanik